Столтенберг: Головне – військова допомога Україні, щоб було кому вступати до НАТО

Столтенберг: Головне – військова допомога Україні, щоб було кому вступати до НАТО - Фото

Єнс Столтенберг (Фото – скриншот з відео).

Північноатлантичний Альянс вважає головним завданням продовження військової підтримки України у боротьбі проти російської агресії, щоб вона відстояла свою незалежність і потім могла вступити до НАТО. Про це сказав журналістам генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Столтенбергу поставили запитання, чим гарантії безпеки, які лідери НАТО планують запропонувати Україні, відрізнятимуться від тих, які вже пропонували раніше.

У відповідь генсек НАТО сказав, що Альянс зараз бачить своє головне завдання в тому, щоб Україна вистояла проти російської агресії.

“Головне завдання зараз – забезпечити перемогу України, продовжувати постачати їй зброю та боєприпаси… НАТО продовжує підтримувати Україну, оскільки якщо Україна не вистоїть  як нація, як демократична держава, то всі розмови про будь-які гарантії безпеки або членство в НАТО не мають сенсу”, – сказав Столтенберг.

Він також повторив, що у підсумковому комюніке саміту буде “позитивний і потужний меседж Україні”, зокрема щодо шляху до її прийняття до членів Альянсу. Столтенберг уточнив, що там буде згадано про намір максимально наблизити Україну до прийняття в НАТО, про рішення створити раду Україна-НАТО та про виключення для неї ПДЧ із процедури вступу.

  • 5 липня 2023 року представник Білого дому заявила, що країни-члени НАТО ухвалять рішення про членство України, коли вона “відповідатиме “всім вимогам і проведе необхідні реформи”. У МЗС відреагували і закликали Захід реформувати своє ставлення до Росії”.
  • Кірбі також повідомив, що не слід розглядати саміт НАТО у Вільнюсі як “точку прийняття рішень” щодо конкретних систем озброєння.
  • Глава Головного управління розвідки Буданов заявив, що очікування українського суспільства від саміту НАТО “не будуть задовільнені”, а Україну не запросять приєднатися до Альянсу під час заходу.

Читайте також: Ласкаво (не)просимо до НАТО. Що Україна отримає на саміті у Вільнюсі: сценарії

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *