Навчання з тактичної медицини (Фото: Солом’янські котики)
Залежність від медичного волонтерського спорядження зберігається плюс-мінус у всіх підрозділах Сил оборони України, хоча повномасштабне вторгнення Росії триває уже майже 600 днів. Про це у коментарі LIGA.net сказав експерт з тактичної медицини, співзасновник PULSE та FAST Федір Сердюк.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь у дискусіях
Наскільки критичною є ця залежність, великою мірою залежить від того, про яку частину ідеться і що вона робить, зазначив він.
“Це залежить від виду та роду військ, від того, чи задіяний підрозділ у бойових діях. Ті, хто запланований для участі в активних загальновійськових бойових діях по своїй природі, забезпечені краще, ніж ті, хто був адаптований під це. І це залежить, напевно – в першу чергу, від командира частини”, – каже Сердюк.
Нестача спорядження фіксувалася з 24 лютого-2022. Медична підготовка в цілому була провалена, вважає він: “Нормальним я це не назву”.
За його словами, ситуація змінюється, але не лінійно: десь стає краще, десь гірше.
Щоб система тактичної медицини працювала ефективно і прогнозовано, потрібне перезавантаження управлінської структури, вважає Сердюк.
“У 2014 році ми мали успадковану від Радянського союзу систему управління. Потім перейшли на J-структуру об’єднаних штабів, створили Командування медичних сил. Тепер є керівники медслужб у кожному командуванні військ, на кожному напрямку і у кожній частині. Де багато няньок, там дитя – каліка”, – каже він.
- 31 липня Генштаб заявив, що ЗСУ розробили низку кроків та організаційних змін, покликаних розв’язати проблеми у сфері тактичної медицини.
Читайте також: Розбір | Смерть в аптечках. Чому мовчить командування медичних сил ЗСУ