Майкл Макфол (фото – пресслужба YES)
Посол США у Росії у 2012—2014 роках Майкл Макфол радить “анонімним джерелам” західних ЗМІ з американського Міністерства оборони думати більше про те, як озброїти Сили оборони України всім необхідним для перемоги над Росією, а не розмірковувати у пресі, як українцям слід воювати. Про це колишній дипломат, професор політології написав у Twitter.
Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube
“Анонімним джерелам у Пентагоні слід витрачати менше часу на те, щоб ділитися з журналістами NYT своєю думкою про те, як українським солдатам слід воювати, і більше витрачати його на те, щоб забезпечити українських солдатів зброєю, необхідною для боротьби… та перемоги”, – написав Макфол, який після дипломатичної кар’єри став директором Інституту Фрімена Споглі та старшим науковим співробітником Гувера у Стенфордському університеті.
Міноборони України учора з цього приводу виклало ролик, підписавши його: “Тепер кожен є експертом у тому, як нам слід боротися. М’яке нагадування, що ніхто не розуміє цієї війни краще, ніж ми”.
Читайте також: Посол Британії “не вірить”, що Захід штовхає Україну до переговорів із РФ
Оборонне відомство України пише в ролику, що “хоча ми й цінуємо всю увагу, нам хотілося б скромно нагадати вам, що якби ми дослухалися того, що не українці говорили у лютому 2022 року, нас більше не було б”.
“Але все одно дякуємо. Однак нам потрібні боєприпаси, а не поради”, – резюмують у ролику.
Everyone is now an expert on how we should fight. A gentle reminder that no one understands this war better than we do. pic.twitter.com/TIwssQjiFh
— Defense of Ukraine (@DefenceU) August 31, 2023
За словами Макфола у червні, західні аналітики вже не раз недооцінювали можливості України щодо захисту своєї території.
- У червні 2023 року соціологи КМІС запитали в українців, що вважати перемогою у війні проти російських окупантів.
- Абсолютна більшість українців втратила близьких родичів або друзів через РФ (дані КМІС за кінець весни-початок літа).
- Опитування Демініціатив у серпні показало, що абсолютна більшість (90%) українців не збирається “міняти” території на “мир”.
- Також у серпні Група Рейтинг запитала українців, як вони ставляться до мешканців окупованих територій.
Читайте також: Кулебі заявили в Італії, що “контрнаступ не працює”. Глава МЗС: Згадайте Монте-Кассіно