
За підготовку диверсії у Вінниці двоє підлітків засуджені до 6 та 5 років позбавлення волі 27.06.2026 04:24 Укрінформ У місті Вінниця відбулося засудження двох неповнолітніх, які на доручення невстановленої особи займалися розвідкою щодо посадовців органів державної влади та намагалися здійснити вибух.
Про це повідомив місцевий суд Вінниці, передає Укрінформ.
«Судовим рішенням встановлено, що двоє неповнолітніх, перебуваючи в одному з інтернет-месенджерів, з метою отримання фінансової вигоди, погодилися на пропозицію невідомої особи виконати завдання, спрямовані на скоєння диверсійних дій», – йдеться в повідомленні.
Згідно з інструкціями невстановленої особи, підозрювані відвідали різні населені пункти України, зокрема обласні центри, а потім прибули до Вінниці.
Там вони провели збір інформації, яка цікавила їхнього невстановленого куратора, а саме: місця проживання певних керівників державних та правоохоронних органів, зокрема розташування будівель, шляхи доступу та наявність систем відеоспостереження.
«Далі їм надійшло чергове завдання, яке полягало у перевірці та транспортуванні саморобного вибухового пристрою для подальшого його розміщення та застосування. Після перевірки, обвинувачені з саморобним вибуховим пристроєм вирушили до місця, де мали його залишити, і були затримані співробітниками УСБУ у Вінницькій області», – розповіли в суді.
За наслідками закритого судового розгляду, суд визнав винними двох підлітків у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 КК (Диверсія) та призначив покарання – 6 і 5 років ув’язнення. Вирок ще не набрав законної сили.
Як зазначалося раніше, у Кременчуці було затримано 17-річного юнака, який готував два вибухи поблизу відділку поліції.
Фото Укрінформу доступні для придбання тут
Диверсія Суд Вінниця Вирок
