Наразі краще не сплачувати: фахівець пояснив, як діяти з рахунками за опалення

У червні мешканці Києва знову почали отримувати квитанції за опалення. Цього разу це обумовлено коригуванням платежів за січень, причому суми в них стали на 40% меншими. Однак, фахівці радять поки не спішити з оплатою.

ВІДЕО ДНЯ

Таку думку висловив експерт у сфері житлово-комунального господарства Олег Попенко. Він зазначив, що незважаючи на зниження вартості на 40%, рахунки, ймовірно, все ще є завищеними. Причин цьому дві.

Як пояснив експерт, протягом січня, фактично до кінця місяця, у столиці спостерігалося неякісне теплопостачання через атаки Росії на інфраструктуру. Тому коригування на 40% виглядає малопереконливим та недостатньо обґрунтованим. Окрім того, за словами Олега Попенка, незрозуміло, на якій підставі було здійснено перерахунок саме на 40%, адже в Україні застосовуються дві методології:

1) показники теплових лічильників у будівлях, які, за версією експерта, відображають реальне споживання мешканцями;

РЕКЛАМА

2) формула розподілу спожитих комунальних послуг у будинку, згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку України № 315, яка може бути на 20−30% дорожчою за показники теплового лічильника.

Оскільки точне визначення методології, використаної для коригування, невідоме, Олег Попенко рекомендує тимчасово утриматися від оплати за квитанціями. Натомість він радить подати запит до КП «Київтеплоенерго» щодо показників теплових лічильників та звернутися до Держпродспоживслужби.

Водночас місцева влада звертається до держави з проханням погасити борг у 7 мільярдів гривень. В іншому випадку їм доведеться дозволити збільшення тарифів на водопостачання та водовідведення втричі вже наприкінці червня або на початку липня.

РЕКЛАМА

Фото: pixabay

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *