Уряд виділив 6,6 мільярда гривень як додаткову субвенцію для зарплат вчителям та соціальним працівникам.

Уряд виділив ₴6,6 мільярда додаткової дотації для забезпечення виплат педагогам та соціальним працівникам 25.06.2026 09:38 Укрінформ Кабінет міністрів прийняв постанову про розподіл 6,6 млрд грн додаткової дотації місцевим бюджетам з метою виплати підвищених посадових окладів співробітникам бюджетної сфери, які були введені з 1 січня 2026 року.

Про це інформує Міністерство фінансів України, передає Укрінформ.

Зазначається, що кошти розподілено між 24 обласними бюджетами для покриття витрат на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також співробітників, які надають соціальні та реабілітаційні послуги, у зв’язку зі зміною умов оплати праці, передбачених постановами Кабміну від 26.12.2025 №1749 та №1750.

"Кожна область отримала суму, розраховану індивідуально, залежно від обсягу коштів, необхідних для підвищення заробітних плат, і від спроможності місцевих бюджетів самостійно покривати ці витрати. Чим менше власних доходів має бюджет, тим більшу частину витрат компенсує держава", – наголосили в профільному міністерстві.

Держава покриває 80% необхідних видатків на підвищення заробітних плат для бюджетів територіальних громад та областей, де ведуться або можуть вестися бойові дії.

Для місцевих бюджетів, які демонструють недостатню спроможність, цей показник коливається від 50% до 80%.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів прийняв рішення про спрямування певних додаткових дотацій місцевим бюджетам у 2026 році на оплату праці в освітній і соціальній галузях.

Фото: НБУ

Мінфін Гроші Вчителі соцпрацівники

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *