
У Палаці Європи у Страсбурзі відбулася виступ 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика. Юнак, який після початку повномасштабного вторгнення залишив Україну, нині мешкає в Естонії.
Захід було організовано з метою привернути увагу до долі українських дітей, зниклих безвісти внаслідок війни, а також підкреслити важливість підтримки молодих українських талантів, які тимчасово перебувають за кордоном, як передає кореспондент Укрінформу.
Молодий виконавець представив публіці композиції Людвіга ван Бетховена, Хейно Еллера, Миколи Лисенка та Фредеріка Шопена.

Розпочинаючи концерт, президентка ПАРЄ, Петра Байр, зазначила, що історія Гавриїла Сидорика є “особливою, але водночас поділяє багато молодих українців, чиє життя було змінене війною, проте їхні сподівання та прагнення залишаються незламними”.
“Можливо, ця історія особливо резонує в Естонії, адже естонці усвідомлюють: свобода, культура та національна ідентичність мають величезну цінність, а взаємодопомога здатна впливати на перебіг людських доль”, – додала Байр.

У Раді Європи відбувся концерт 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика / Фото: Лідія Таран 1 / 9




