Фото — Wikimedia Commons
Президент Литви Гітанас Науседа відреагував на слова Папи Римського Франциска про «велич Росії». Науседа зазначив, що такі слова зачіпають багатьох людей, тому слід більше задумуватися, перед тим як робити подібні заяви.
Джерело: LRT
Реакція Науседа на заяву Папи Римського
За словами президента Литви, Папа є авторитетом віри, але це не означає автоматично, що він є авторитетом історії.
Це надзвичайно чутливе питання, і перед тим, як робити такі заяви, треба дуже добре думати, тому що такі заяви завдають шкоди багатьом людям, особливо людям, які проливають свою кров у безглуздій війні в Україні, — сказав Науседа.
Папа Римський звернувся до російської молоді
Папа Римський Франциск під час телемосту з російською молоддю 25 серпня висловив захоплення “великою Росією” та закликав громадян цієї держави-терориста “ніколи не відмовлятися від (своєї) спадщини”.
Ви – спадкоємці великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра I, Катерини II, тієї імперії – величної, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини, – заявив понтифік.
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко назвав “прикрими” подібні висловлювання Папи Римського.
Згодом у Ватикані пояснили, як слід трактувати неоднозначні слова Папи Римського Франциска про “велич Росії” на онлайн-зустрічі з російською католицькою молоддю. Але не спростували, що вони були включені у промову понтифіка.
Реакція Української греко-католицької церкви на слова Папи Римського
Таким самим чином відповіло на заяву Української греко-католицької церкви Представництво Святого Престолу в Україні.
Вони заявили, що Папа Франциск “ніколи не закликав до імперіалістичних ідей” на тлі його заклику до російської молоді зберігати спадщину “великої Росії”.
Зі свого боку Українська греко-католицька церква зазначила, що з “болем і занепокоєнням” сприйняла такі висловлювання понтифіка на тлі повномасштабної війни країни-агресора РФ проти нашої держави.
Позиції викладено в заяві предстоятеля УГКЦ Блаженнішого митрополита Святослава Шевчука.
Папське Представництво все перенаправило на нібито неправильну “інтерпретацію ЗМІ”, але в УГКЦ наголосили, що очікують виважених пояснень.