Дев’ята планета Сонячної системи – вчені припустили існування ще однієї планети

– вчені” alt=”У Сонячній системі може існувати ще одна схожа на Землю планета – вчені” />

У Сонячній системі може існувати ще одна планета © NASA І вона знаходиться набагато ближче, ніж гіпотетична Дев’ята планета.

Планетологи Патрік Софія Лікавки з Університету Кіндай у Японії та Такасі Іто з Національної астрономічної обсерваторії Японії заявили про те, що у Сонячній системі може існувати ще одна планета, схожа на Землю. При цьому вона розташовується набагато ближче, ніж гіпотетична Дев’ята планета, повідомляє Science Alert.

Транснептунові об’єкти (ТНО), які знаходяться далеко за орбітою Нептуна, демонструють загадкову поведінку, яка може вказувати на існування прихованого небесного тіла. Через це вчені висунули ідею про існування загадкової Дев’ятої планети, яку поки що не вдалося виявити.

Але в новому дослідженні Лікавки та Іто припускають, що пояснити цю дивину може існування планети, схожої на Землю. Вона розташовується набагато ближче до нас, ніж Дев’ята планета, на похиленій орбіті.

Вчені вважають, що розміри цього нового світу перевищують розміри Землі не більше ніж утричі. Він повинен розташовуватись на відстані не більше 500 астрономічних одиниць (середня відстань від нашої планети до зірки) від Сонця.

«Ми передбачаємо існування планети земного типу і кількох транснептунових об’єктів на пекулярних орбітах у зовнішній Сонячній системі, які можуть бути спостереженнями, що перевіряються, ознаками обурень передбачуваної планети», – заявили дослідники.

Найдальший об’єкт, який вдалося знайти зараз, знаходиться на відстані 132 астрономічних одиниць від Сонця. Для порівняння, Плутон віддалений від нашої зірки на 40 астрономічних одиниць.

Але за Нептуном (30 астрономічних одиниць від Сонця) знаходиться купа крижаних скель і карликових планет, що тягнеться настільки далеко, наскільки ми можемо бачити. Це пояс Койпера, а об’єкти, що містяться в ньому, — ТНО.

Деякі ТНО групуються та рухаються групами по похилих орбітах, що дозволяє припустити, що вони зазнали гравітаційного впливу чогось значно більшого, ніж дрібніші об’єкти, які ми змогли виявити на сьогоднішній день.

У 2016 році Майк Браун та Костянтин Батигін запропонували пояснення цьому – існування Дев’ятої планети. За їхніми оцінками, вона в 6,3 рази більша за Землю і знаходиться на відстані 460 астрономічних одиниць від Сонця.

Але ще 2008 року Лікавки та його колега Тадаші Мукаї з Університету Кобе припустили існування прихованої планети у поясі Койпера. Тепер, за допомогою нових даних, Лікавка та Іто змогли розширити гіпотезу.

Вони вважають, що маса планети становить 1,5-3 маси Землі, а в найдальшій точці орбіти вона знаходиться на відстані 250-500 астрономічних одиниць від Сонця. Вона рухається під кутом 30 градусів щодо поверхні Сонячної системи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *