Гробниця першого імператора Китаю – археологи бояться її відкривати через приховані пастки

У гробниці першого імператора Китаю все ще можуть бути смертельні пастки – вчені

Археологи побоюються гробниці китайського імператора © Вікіпедія Археологи бояться відкривати гробницю віком 2200 років.

Археологи досі не наважуються відкрити гробницю першого імператора Китаю Цінь Шихуанді, оскільки побоюються, що в ній можуть знаходитися смертельні міні-пастки, повідомляє Business Insiderю. Поховання імператора охороняє знаменита теракотова армія.

Мавзолей імператора, який правив з 221 до 210 року до нашої ери, знаходиться в районі Лінтун. Частину некрополя вже було досліджено, але саму гробницю ще ніколи не відкривали через страх того, що може бути всередині. Можливі міні-пастки, розташовані у гробниці, описував через 100 років після смерті імператора китайський історик Сима Цянь.

«Майстрам було наказано виготовити арбалети та стріли, призначені для стрілянини по будь-кому, хто увійде до гробниці. Ртуть використовувалася для імітації сотень річок, Янцзи і Хуанхе, а також великого моря, і рухалася механічно», — писав він.

Деякі вчені вважають ці описи фантастикою. Разом з тим дослідження 2020 року показало, що концентрація ртуті навколо гробниці перевищувала очікувані показники.

«Високолетюча ртуть може просочуватися через тріщини, що утворилися в конструкції з часом, і наше дослідження підтверджує записи стародавніх хронік про гробницю, яка, як вважається, ніколи не відкривалася і не пограбувалась», — йдеться у статті з результатами дослідження.

Цінь Шихуанді був першим імператором, який правив об’єднаним Китаєм. Деякі джерела свідчать, що він пив ртуть у пошуках вічного життя. Імператор часто пив вино з домішкою ртуті, і, можливо, помер від ртутного отруєння у віці 49 років.

Related video

Раніше археологи знайшли неподалік Ватикану будову, яка може бути театром імператора Нерона. Дослідники проводили розкопки у дворі прикрашеного фресками Палаццо делла Ровере та виявили конструкції та прикраси, які можуть бути залишками театру.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *