Україна отримає 1,5 мільйона євро на допомогу медіа та громадським організаціям

Україна отримає €1,5 мільйона на підтримку ЗМІ та громадських об’єднань 27.06.2026 12:54 Укрінформ Під час Конференції з відновлення України, що проходила у Гданську, Інститут висвітлення війни та миру, за підтримки Норвезького агентства з розвитку співробітництва, анонсував виділення 1,5 млн євро для підтримки українських медіа та громадських організацій у 2026–2027 роках.

Про це інформує пресслужба Міністерства культури, передає Укрінформ.

Зазначається, що про новий пакет фінансової допомоги було оголошено під час панельної дискусії на тему “Відновлення під атакою: захист довіри, медіа та прозорості від когнітивної війни Росії”. У цій дискусії брала участь віцепрем’єр-міністерка з гуманітарної політики – міністерка культури України Тетяна Бережна.

Обговорення було зосереджене на протидії інформаційним загрозам, наданні підтримки незалежним медіа та посиленні суспільної довіри в умовах повномасштабної війни. У Мінкульті наголошують, що вперше на Ukraine Recovery Conference окрема дискусія, присвячена медіа, відбулася саме в контексті безпеки. Згідно з повідомленням, виділені кошти будуть спрямовані на підвищення медійної стійкості, розвиток незалежної журналістики та підтримку демократичних інституцій України.

“Росія атакує Україну фізично – ракетами, дронами, ударами по містах та інфраструктурі. Паралельно вона веде інформаційну війну, намагаючись підірвати довіру до держави, демократичних інституцій, до процесу відновлення. Тому прозорість, сильні незалежні медіа, журналістські розслідування, медіаграмотність – важливі елементи нашої стійкості”, – підкреслила Бережна.

Міністерка зазначила, що, незважаючи на війну, Україна продовжує зміцнювати свої демократичні інститути.

“У 2026 році ми піднялися на 55-те місце у Світовому індексі свободи преси. Це плюс 51 позиція порівняно з 2022 роком. Окремий фокус – безпека журналістів. Від початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла понад 950 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. 132 медійники загинули, 15 із них – під час виконання професійних обов’язків. Щонайменше 26 цивільних журналістів досі перебувають у російському полоні”, – нагадала вона.

Голова Міністерства культури також звернула увагу на те, що Росія одночасно здійснює військові атаки та веде когнітивну війну, прагнучи похитнути віру в державу, демократичні інститути та сам процес відновлення України. Тому, за її словами, прозорість, незалежна журналістика, журналістські розслідування та підвищення медіаграмотності є невід’ємними складовими національної стійкості.

У панельній дискусії також взяли участь міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Томаш Семоняк, виконавчий директор Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) Ентоні Джон Максвелл Борден, генеральний директор «Репортерів без кордонів» (RSF) Тібо Бруттен, європейська комісарка з питань стартапів, досліджень та інновацій Катерина Захар’єва, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування злочинів Російської Федерації проти журналістів Євгенія Кравчук, депутатка Сейму Республіки Польща Йоанна Клюсік-Ростковська. Модератором дискусії був Лаурінас Вайчюнас.

Як інформував Укрінформ, на Міжнародній конференції з відновлення України (URC 2026) у Гданську було підписано понад 30 угод на суму понад 1,5 млрд євро, що стосуються проєктів з відбудови України.

Фото: Мінкульт

Бережна ЗМІ Конференція з відбудови

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *