© Thor Balkhed, Linköping University/EurekAlert! На 3D-принтері з неї можна надрукувати будь-яку форму.
Шведські вчені з Лабораторії органічної електроніки Лінчепінзького університету створили акумулятор, який згинається і розтягується. Цей винахід може пришвидшити прогрес у царині розумних медичних пристроїв. Акумулятор також потрібен для створення роботів із подібними до людських рухами, пише Live Science.
“Текстура трохи схожа на зубну пасту, — пояснив старший автор дослідження, доцент Айман Рахманудін. — Матеріал, наприклад, можна використовувати в 3D-принтері, щоб надати батареї бажану форму. Це відкриває можливості для нового типу технологій”.
Такий акумулятор не обмежує варіанти дизайну. Його можна в інший спосіб інтегровувати в електроніку, а також адаптовувати під індивідуальні особливості користувача.
У батареї використані альтернативні активні інгредієнти катодів (позитивні заряди) та анодів (негативні заряди), інші речовини для з’єднувальних частин і клем. Катоди та аноди виготовлені з органічного матеріалу — модифікованого лігніну. Позитивні та негативні клеми виготовлені з нанографіту та срібних нанодротів. Завдяки тому, що вони малі за розміром, батарея залишається гнучкою попри металеві елементи всередині.
В результаті акумулятор поводиться як рідина — він гнучкий та еластичний, але при цьому утримує велику кількість матеріалу у заданій формі. Винахід може значно підвищити ефективність інсулінових помп, кардіостимуляторів, слухових апаратів. Батарея також може стати в пригоді при виготовленні електронного текстилю як от светри з підігрівом для військових. Також цей тип акумулятора допоможе роботам плавно згинатися та розгинатися, імітуючи людське тіло.
Батарея може розряджатися та заряджатися 500 разів. Але має й недолік. Для заряду більшості акумуляторів потрібно щонайменше 1,5 вольта, а рідка батарея заряджається при 0,9 вольта. Зараз винахідники шукають хімічні сполуки, які допомогли б вирішити цю проблему.
Поки у світі залишаються найпопулярнішими літієві акумулятори. Китай переробляє більше половини літію у світі. Американська компанія Albemarle є найбільшим у світі виробником літію. Вона закликала уряд США допомогти зруйнувати монополію Китаю. Зокрема американська група хоче отримати більше державної допомоги після обвалу цін на ринку літію, від якого виграли китайські компанії.