Слоненятам все важче пристосуватись до життя в природі – вчені розповіли чому

Спільноти слонів опинились під загрозою: вчені назвали причину

© Getty Images Вбивство дорослих слонів руйнує соціальні зв’язки у стаді.

Портсмутський університет в Англії оприлюднив результати нового дослідження про вплив убивства дорослих слонів на передачу досвіду від старших до молодших поколінь. І висновки показали, що втрата досвідчених особин зупиняє передачу знань між поколіннями, ставлячи під загрозу спільноти слонів, пише Phyz.org

Слони відрізняються розвиненим інтелектом і так само, як люди, частину навиків можуть освоїти лише через навчання від старших особин племені. Група вчених опрацювала 95 наукових праць про  вплив соціальних потрясінь на популяції слонів. Дослідження охоплює африканську савану, африканські ліси та азійських слонів.

«Слони є одними з найрозумніших та соціально складних тварин на планеті. Наші результати свідчать про те, що коли їхні соціальні структури порушуються, – через браконьєрство, переселення чи втрату середовища існування, – наслідки можуть поширюватися на покоління, впливаючи на виживання, розмноження та навіть поведінку», – зазначила провідна авторка дослідження, докторка Люсі Бейтс.

Вчені розповідають, що слони покладаються на старших під час орієнтування в середовищі, для пошуку їжі та захисту від хижаків. Дослідження показало, що наявність у спільноті старших особин, покращує рівень виживання слоненят та прийняття колективних рішень. Особливо це стосується слониць-матріархів. 

Порушення популяції людиною робить стада слонів вразливими, менш згуртованими. Вони мають гіршу фізичну форму, дитинчата гинуть частіше. Соціальне навчання виявилося критично важливим фактором для збереження слонячих популяцій. 

Соціальні зв’язки у слонів направду дивовижні. Наприклад, вони називають одне одного на ім’я. Система імен у слонів значно складніша, ніж прості звуки, якими інші тварини звертаються до собі подібних, кажуть вчені.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *