Вчені назвали молюсків Панк та Емо © Dr Mark Sutton, Imperial College London Ці давні істоти були складнішими, ніж вважалося раніше.
Вчені виявили дві скам’янілості, які назвали Панк та Емо. Вони вказали на те, що стародавні молюски були набагато складнішими, ніж вважалося раніше, повідомляє Phys.org.
Молюски – одна з найрізноманітніших груп тварин, і аналіз рідкісних скам’янілостей віком 430 мільйонів років кидає виклик усталеним поглядам на їхнє раннє походження. Нові скам’янілості проливають світло на еволюцію молюсків та те, як вони пересувалися.
Відкриття кидає виклик усталеній думці про те, що ранні молюски з групи, відомої як Aculifera, до якої входять хітони та червоподібні молюски, були базовими та примітивними. Скам’янілості з науковими назвами Punk ferox і Emo vorticaudum, показують, що ранні молюски мали деякі унікальні особливості і були, по суті, досить складними та адаптивними за своїми формами та місцем проживання.
Вчені дійшли такого висновку, створивши 3D-моделі викопних молюсків, використовуючи передові методи візуалізації, включаючи рентгенівське сканування. Вони виявили, що Емо та Панк демонструють ширший спектр форм та стратегій руху, ніж, як вважалося, користувалися ранні молюски.
Дослідники виявили, що обидві скам’янілості мали гладкі нижні сторони, що передбачає, що вони жили на морському дні, і обидві мали деякі унікальні особливості та нетрадиційні стратегії пересування.
Скам’янілість Емо збереглася у складеному положенні, що говорить про те, що він рухався як черв’як, використовуючи шипи для захоплення та просування вперед. А ось те, як рухався Панк, залишається невідомим. Разом з тим, дослідники виявили, що він мав гребневу ногу, що відрізняє його від інших відомих молюсків.
Раніше вченим вдалося виявити «обличчя» гігантської істоти, що нагадувала багатоніжку, яка була найбільшим членистоногим, яке коли-небудь жило на Землі. Дослідники знайшли дві скам’янілості, що добре збереглися.