Вампіри виявлені серед бактерій, яких приваблює сироватка крові людини

Виявлені бактерії-

© Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA Особливу небезпеку такі бактерії становлять для людей із синдромом подразненого кишечника.

Команда американських учених з Університету штату Вашингтон та Університету штату Орегон виявили кілька типів бактерій, яких приваблює сироватка в людській крові, що може призвести до смертельних інфекцій, пише ScienceAlert.

Це може стати особливою проблемою для людей із синдромом подразненого кишечника (IBD), коли кишкова кровотеча відкриває бактеріям шлях у кров. Однак ці результати також проливають світло на нові потенційні шляхи лікування.

“Бактерії, які потрапляють у кровообіг, можуть бути смертельно небезпечними. Ми дізналися, що деякі бактерії, які найчастіше викликають інфекції кровотоку, відчувають хімічну речовину в крові людини і пливуть до неї”, – каже мікробіолог Арден Бейлінк з Університету штату Вашингтон.

За допомогою потужного мікроскопа вчені виявили, що до людської сироватки притягуються штами трьох бактерій, відомих як збудники смертельних інфекцій, що належать до видів Salmonella enterica, Escherichia coli та Citrobacter koseri.

Крім того, команда визначила деякі біологічні взаємодії: схоже, що амінокислота серин є однією з хімічних речовин, які бактерії відчувають, шукають та споживають через певні білкові рецептори.

Під час дослідження цим видам бактерій знадобилося менше хвилини, щоб зрозуміти, що поруч знаходиться кров, і попрямувати до неї.

Досліджувані бактерії із сімейства Enterobacteriaceae вже були пов’язані з такими захворюваннями, як шлунково-кишкові кровотечі та сепсис.

“Дізнавшись, як ці бактерії здатні виявляти джерела крові, в майбутньому ми зможемо розробити нові ліки, що блокують цю здатність. Такі ліки могли б покращити життя і здоров’я людей з IBD, які схильні до високого ризику зараження через кров”, – каже імунолог Сієна Гленн з Університет штату Вашингтон.

Раніше вчені з’ясували, що деякі ліки-“неантибіотики” здатні вбивати бактерії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *